Copyright © Mawi Poland
Realizacja:
Mapa strony Licznik odwiedzin: 890442

Certyfikacja wyrobów CE

Czym jest certyfikacja wyrobów CE?

Najprościej mówiąc – jest to kontrola wewnętrzna, często również nazywana oceną zgodności z zasadniczymi wymaganiami. Wszystkie dyrektywy dopuszczają stosowanie tego systemu oceny!

Czym jest oznaczenie CE?

Oznakowanie CE, umieszczone na wyrobie, to deklaracja producenta, że oznakowany wyrób spełnia wymagania Unii Europejskiej. Wymagania dotyczą bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia i środowiska. Oprócz tego określają również zagrożenia, które producent powinien wykryć i wyeliminować ze swojego produktu. Każdy producent, który znakuje swój produkt oznaczeniem CE deklaruje, że ten produkt spełnia wszystkie odnoszące się do niego wymagania.

Żeby móc oznakować swój produkt oznaczeniem CE, producent jest zobowiązany do przeprowadzenia szeregu testów i analiz, a następnie musi poddać swój wyrób specjalnej procedurze oceny zgodności z dyrektywami UE. Cały ten proces musi być odpowiednio udokumentowany.

Co w praktyce oznacza CE?

W praktyce oznacza to, że produkt, który został oznakowany znacznikiem CE, jest bezpieczny i spełnia restrykcyjne wymogi Unii Europejskiej. Producent, który umieszcza oznaczenie CE na swoim produkcie, deklaruje, że jego wyrób jest bezpieczny i przetestowany.

logowanie